• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Fotoreporter "Gościa" wśród zwycięzców

  jj

  dodane 05.09.2014 20:40

  W Galerii Szyb Wilson oglądać można prace laureatów 10. jubileuszowej edycji konkursu BZ WBK Press Foto. Wśród nich jest Roman Koszowski, fotoreporter "Gościa Niedzielnego", który otrzymał II miejsce w kategorii Wydarzenia, a także inni śląscy autorzy.

  Fotoreporter "Gościa", Romek Koszowski (z lewej) i Michał Szalast, laureat 1. nagrody w kategorii Przyroda. Nagrodzone zdjęcie Romka pierwsze z lewej   Fotoreporter "Gościa", Romek Koszowski (z lewej) i Michał Szalast, laureat 1. nagrody w kategorii Przyroda. Nagrodzone zdjęcie Romka pierwsze z lewej Dominika Koszowska "W listopadzie spędziłem trzy dni w Kijowie.  W tym czasie tysiące młodych osób, głównie  studentów, w skupieniu i z wielkimi nadziejami na zmiany przybywało na Majdan.  Byłem pod wielkim wrażeniem panującej tam atmosfery. Po powrocie do  domu przeczytałem depeszę, że sytuacja na Ukrainie niestety dramatycznie się zmieniła" - tak Romek opisuje nagrodzoną pracę.

  Pierwsze miejsce w kategorii Wydarzenia otrzymał inny śląski fotoreporter, Dariusz Baranowski, który w kadrze uchwycił spaloną tęczę na warszawskim pl. Zbawiciela. 

  Dwaj pozostali laureaci ze Śląska to Artur Pławski, zdobywca II miejsca w kategorii Sport za fotoreportaż "Guzik prawda" oraz Michał Szalast, który za fotoreportaż z targów ExpoHunting otrzymał I miejsce w kategorii Przygoda.

  Wystawie towarzyszą także warsztaty fotograficzne prowadzone przez urodzoną i mieszkającą na Śląsku Karolinę Jonderko, laureatkę wielu prestiżowych nagród.

  Na konkurs fotografii prasowej 367 fotoreporterów zgłosiło ponad 6 tys. zdjęć. Na wystawie znalazły się 172 prace 42 autorów. Zdjęcia prezentowane są również w formie multimedialnej instalacji. W Galerii Szyb Wilson przy ul. Oswobodzenia 1 w Katowicach można je oglądać do 17 września.

  Wszystkie zgłoszone w tym roku do konkursu zdjęcia oceniało jury pod przewodnictwem Tadeusza Rolke, artysty fotografika, prekursora polskiej fotografii reportażowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół