• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Dzieci ze świętym

  prze

  dodane 06.06.2014 15:47

  Konkurs „Mój dzień, w którym ogłoszono Jana Pawła II świętym” - rozstrzygnięty.

  Konkurs polegał na wykonaniu w dniu 27 kwietnia 2014 r zdjęcia, które ilustrowałoby wydarzenia związane z kanonizacją św. Jana Pawła II. Organizatorem był Wydział Katechetyczny katowickiej kurii we współpracy z Gościem Niedzielnym i radiem eM. Nagrody trafiły do Agaty Zarzyckiej z Jastrzębia-Zdroju, Tymoteusza Bernata z Żor, Dominika Korgula ze Szczerbic pod Rybnikiem, Martyny Dębińskiej z Katowic Panewnik (wylosowała nagrodę arcybiskupa - aparat fotograficzny), oraz do Roberta Lazara i Karola Strączka z Jastrzębia.

  Zdjęcia można oglądać w galerii poniżej. Zamieszczamy także opisy, jakie dzieci załączyły do swoich zdjęć.

  Lazar Robert

  "Mój dzień z Janem Pawłem II”"

  Zdjęcie wykonałem w domu (Jastrzębie Zdrój ul. Powstańców Śl. 218)

  Oglądałem transmisję z uroczystości kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II, postanowiłem także przyozdobić pokój z tej okazji. Po porannej Mszy św. w mojej parafii, ustaliłem mój dzień tak, żeby zobaczyć uroczystości w Watykanie. Ten dzień zostanie w mej pamięci na zawsze.

  Martyna Dębińska

  "Martyna modli się przed obrazem Świętego Jana Pawła II"

  W niedzielę 27 kwietnia 2014 r. w dzień Kanonizacji Jana Pawła II, byłam na porannej mszy
  w kościele. Po mszy odpaliłam iskierkę Bożego Miłosierdzia. Następnie udałam się do klęcznika
  z relikwią Jana Pawła II umieszczonego pod obrazem Świętego. Dłuższą chwilę spędziłam na modlitwie. W górnym lewym rogu zdjęcia chórek przygotował się do dziecięcej Mszy. Po modlitwie udałam się do domu zanosząc iskierkę, gdzie wraz z rodzicami obejrzałam transmisję  Mszy kanonizacyjnej z Watykanu.

  Tymoteusz Bernat

  "Moje największe marzenie"

  27 kwietnia 2013 roku po raz pierwszy przyjąłem Pana Jezusa do swojego serca. W dniu ogłoszenie daty kanonizacji poprosiłem swoich rodziców, by swoją pierwszą rocznicę Wczesnej Komunii przeżywać w Rzymie. Rodzice i ja wiele zawdzięczamy Janowi Pawłowi II, dlatego podjęliśmy decyzje o wyjeździe. Niestety z powodu operacji kręgosłupa mojego tatusia wyjazd całą rodzinką nie był możliwy. Nosząc to wielkie pragnienie w sercu wszystko poukładało się tak, że udało nam się pojechać razem z moją mamą na uroczystości kanonizacji.

  Po całonocnym oczekiwaniu, czuwaniu, modlitwie, śpiewach na ulicy prowadzącej na plac św. Piotra 27 kwietnia 2014 r. przed godz. 6, mogłem być blisko tego wszystkiego co się w tym dniu działo. Czułem się wtedy bardzo szczęśliwy i wzruszony. Wtedy to też zostało zrobione zdjęcie.
  Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na przeżywanie uroczystości kanonizacyjnych. Niesamowitym momentem był moment ogłoszenia Jana Pawła II świętym, wtedy to właśnie spoza chmur wyszło na chwilę słońce, by kolejny raz potwierdzić, że Jan Paweł II patrzy na nas z nieba.

  Dziękuję Bogu wraz z Rodzicami, że 27 kwietnia 2014 r. w Rocznicę swojej Wczesnej Komunii św. mogłem uczestniczyć w kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII oraz przyjąć Jezusa do swego serca. Po powrocie do domu mogłem powiedzieć: „to CUD, że byłem na kanonizacji i spełniło się moje marzenie”.

  Agata  Zarzycka

  "Dziękuję za Jana Pawła II"

  W dzień kanonizacji Jana Pawła II wybrałam się z rodzicami i moją młodszą siostrą Olą do kościoła na mszę dla dzieci na godzinę 11. Tydzień wcześniej na mszy świętej ksiądz zaproponował, aby dzieci przyniosły  na mszę w dniu kanonizacji, białą różę. Mama kupiła nam róże i choć zapowiedziała, że nie mamy się przejmować jak będziemy same w kościele z różami, to okazało się, że prawie każde dziecko w kościółku ma kwiatek. Nawet niektórzy dorośli przynieśli całe bukiety białych róż. Bardzo się wszyscy ucieszyliśmy, że to nie tylko my chcieliśmy właśnie w taki symboliczny sposób podziękować Bogu za to, że obdarował nas takim wspaniałym człowiekiem jakim był Jan Paweł II. Po zakończeniu mszy, wszystkie dzieci przeszły z księdzem pod pomnik Jana Pawła II i tam złożyliśmy białe róże, a potem pomodliliśmy się.

  Dominik Korgul

  "Modlitwa do Świętego"

  W dniu kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II – 27 kwietnia 2014 r., po służbie liturgicznej, postanowiłem pomodlić się przed figurą Ojca Świętego Jana Pawła II w swoim kościele parafialnym. Sumiennie przygotowywałem się do Świętego Jana Pawła II o błogosławieństwo dla mojej rodziny. Gdy wróciłem do domu, pomodliliśmy się całą rodziną przed transmisją Mszy Kanonizacyjnej. A Iskra Miłosierdzia rozświetlała nasz dom.

  Karol Strączek

  "Mój dzień z Janem Pawłem II"

  Fotografia została wykonana w miejscowości Krynica Zdrój w pokoju hotelowym. Święty Jan Paweł II kochał góry, tak jak my. Postanowiliśmy ten wyjątkowy weekend spędzić całą rodziną razem i to właśnie w górach. Był to dla nas cudowny czas. Ja Karol, mój malutki braciszek i moi kochani rodzice byliśmy razem, spacerowaliśmy po górach a w hotelu oglądaliśmy transmisję telewizyjną z kanonizacji naszego Papieża i dużo rozmawialiśmy. Rodzice wiele mi opowiadali o Janie Pawle II szczególnie kiedy był jeszcze małym Karolem i mieszkał blisko Kościoła, a ja się cieszyłem, bo trochę pamiętałem jak pani katechetka opowiadała nam o Papieżu na religii. Okazało się, że moja pani katechetka uczyła też religii moja mamę i mojego tatę. Bardzo kocham moich rodziców i mojego brata, chociaż jest jeszcze za mały aby się z nim bawić. Ale mogę się nim opiekować i być dobrym dla innych tak jak święty Jan Paweł II.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół