• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Na audiencji u Króla

  ap

  dodane 01.06.2014 00:59

  Ogrody kurialne, jak co roku w Dniu Dziecka, otwarły swoje bramy przed najmłodszymi.

  W wigilię Dnia Dziecka abp Wiktor Skworc zaprosił dzieci do ogrodów kurii metropolitalnej w Katowicach. Wcześniej dzieci spotkały się na Mszy św. sprawowanej w ich intencji w archikatedrze Chrystusa Króla, którą koncelebrował metropolita. Arcybiskup wyszedł z mikrofonem do dzieci i nawiązał z nimi dialog. - Jesteście w katedrze, najważniejszym kościele w diecezji. Czy wiecie, pod jakim wezwaniem jest katedra? - pytał podczas homilii. - Chrystusa Króla! - zawołały dzieci. - Brawo! Zostałyście zaproszone na audiencję do Króla - przypomniał metropolita katowicki. - Jesteście w Jego pałacu.

  Po Mszy orszak dzieci i och opiekunów przemaszerował do ogrodów, gdzie czekała cała masa atrakcji. Dmuchane zamki, ściana wspinaczkowa, eurobangee, malowanie twarzy, pokaz wozów strażackich i specjalistycznego robota saperskiego, gry i zabawy sportowe. Każde dziecko mogło liczyć na coś słodkiego, ale także na kiełbaskę z grilla z musztardą i keczupem.

  Spektakl artystyczny prowadzony przez aktorów z Fabryki Kultury   Spektakl artystyczny prowadzony przez aktorów z Fabryki Kultury Aleksandra Pietryga /GN Dzieci miały możliwość uczestniczenia w projekcie teatralnym, na podstawie książki "Mały Książę". Spektakl ewangelizacyjny przedstawiony był z rozmachem na przestrzeni całych ogrodów, angażował wszystkie dzieci, a przygotowali go młodzi aktorzy z Fabryki Kultury. Dzieci wędrowały z Małym Księciem po różnych planetach. Poznały piękną i kapryśną Różę, gościły u Latarnika na szybko wirującej planecie, były na audiencji u Króla, u olbrzyma, u bankierów.

  Najmłodsi, którzy lubią działania artystyczne, uczestniczyli w tzw. malarstwie emocjonalnym, razem z jego prekursorem Adamem Plackowskim. Była też chrześcijańska dykoteka (w rolę wodzireja wcielił się ks. Wojciech Ignasiak) i wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia. W niebo wzbiło się 800 balonów. Wewnątrz były listy - prośby, podziękowania, zwierzenia - które dzieci pisały do Pana Boga.

  Spotkanie dzieci, zorganizowane przez Caritas Archidiecezji Katowickiej i katowicki oddział Klubu Inteligencji Katolickiej był imprezą plenerową przygotowaną dla 1200 dzieci. - W centrum stoją dziś dzieci - mówi ks. Tomasz Nowak, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej. - To wychowankowie świetlic prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Katowickiej, stowarzyszenia katolickie, domy dziecka, 300 dzieci z pobliskich parafii.

  Nad wydarzeniem patronat objęli abp Wiktor Skworc oraz Piotr Uszok, prezydent Katowic.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół