• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Jesteście na dobrej drodze

  ap

  dodane 13.05.2014 20:00

  Księża z rocznika święceń 1989 obchodzą swój srebrny jubileusz kapłaństwa.

  - Przybywamy tu jako Pasterze, ale nie możemy zapomnieć, że jesteśmy również owcami w trzodzie Pana Jezusa - powiedział abp senior Damian Zimoń, podczas Mszy dziękczynnej za 25 lat kapłaństwa prezbiterów z rocznika święceń 1989, która miała miejsce w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla.

  Do katedry przybyli księża pracujący na terenie archidiecezji katowickiej, ale także diecezji gliwickiej i bielsko-żywieckiej oraz z wielu placówek misyjnych i duszpasterskich na całym świecie. Obecny był także bp Piotr Greger z diecezji bielsko-żywieckiej, wywodzący się z tego samego rocznika święceń.

  Arcybiskup senior podkreślał, że kapłan relacje z innymi ludźmi buduje zawsze na relacji z Chrystusem, na spotkaniach z Nim w Sacrum i w codzienności. - W Ewangelii wszystkie spotkania uczniów z Jezusem po Jego zmartwychwstaniu odbywały się w codziennych okolicznościach życia - mówił.

  Kapłan stoi przed niebezpieczeństwem pychy i chęcią bycia ciągłym przodownikiem w stadzie. - Czasem trzeba pozwolić, by owce niosły Pasterza, czasem Pasterz idzie za owcami - przypominał arcybiskup. - Pasterz ma pachnieć owcami.

  Abp Zimoń wspomniał sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, którego wielu z obecnych jubilatów jeszcze pamiętało. - Ten mąż Boży w czasach bardzo trudnych stanął na wysokości zadania, miał odwagę sprzeciwić się złu, wypełniała go konsekwentna wiara.

  Arcybiskup senior opowiedział zebranym w katedrze kapłanom o dopiero co zakończonych rekolekcjach dla biskupów, prowadzonych przez ruch neokatechumenalny, nad Jeziorem Galilejskim. - Brałem w nich udział - powiedział. - To był bardzo radosny czas, któremu towarzyszył wielki entuzjazm.

  - Polećmy Matce Bożej to nasze dalsze kapłaństwo - powiedział na abp Zimoń zakończenie homilii. - Proszę was o modlitwę za siebie nawzajem. Będziecie jeszcze nieraz wystawieni na próby. Z wiekiem te próby mogą być coraz trudniejsze, bardziej niespodziewane. Nie wolno się poddawać! Jesteśmy na dobrej drodze. Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół