• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Rapuje dla Boga

  dodane 04.04.2014 13:17

  Kiedy miał nieco ponad rok, jego rodzice trafili do więzienia, a on z bratem do Domu Dziecka.

  Po kilku spędzonych tam latach wrócił do taty. Ojciec był alkoholikiem, z powodu choroby oczu tracił powoli wzrok. Kiedy był trzeźwy potrafił okazać miłość synom. Częściej jednak wpadał w ciąg alkoholowy, urządzał libacje, wtedy bił synów, budził ich w środku nocy, zabierał ze sobą na ulicę i do całodobowych sklepów monopolowych.

  Matka porzuciła rodzinę, kiedy chłopcy byli mali. Kiedyś przyszła do domu i złamała synowi nos. Dobromir widywał ją potem na ulicy, nieraz pijaną. Dochodziły do niego głosy ludzi, że mama jest prostytutką. Dziś wyznaje, że to go "miażdżyło", a jednak bardzo tęsknił za relacją z mamą.

  Ze strachu przed przemocą uciekł z domu. Dorastał na ulicy, w środowisku przestępczym. Brał udział w rozbojach, kradzieżach, zażywał narkotyki. "Zakochałem się w rozpuszczalniku" - opowiada dzisiaj. To była ucieczka w złudne poczucie bezpieczeństwa. "Każde uzależnienie jest wołaniem o miłość" - tłumaczy "Mak" Makowski. Kiedy miał 12 lat przedawkował i omal nie umarł. Trafił do Katolickiego Ośrodka Odwykowego w Bytomiu. Tam po raz pierwszy usłyszał o miłości Jezusa. "Zachwyciłem się tym, a potem upadłem jeszcze niżej" - wspomina.

  Kiedy był już na dnie, usłyszał, że Bóg go kocha. Nawrócił się. Spotkał ludzi, którzy postawili na jego edukację i dali mu szansę zmienić swoje życie. Ukończył szkołę średnią, studia pedagogiczne. Zaczął tworzyć muzykę hip-hopową. W latach 2008-2009 prowadził program "Raj" w TVP. Jest wykładowcą na uczelni, autorem projektu RapPedagogia i współzałożycielem Fundacji "Krok po Kroku". Z kampanią antynarkotykową dotarł do kilkuset szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych na terenie całej Polski. Mieszka w Pabianicach z żona Bogumiłą i córeczką Dobrusią.

  Na stronie katowice.gosc.pl jest dostępne świadectwo rapera "Byłem marionetką diabła".

  Freestyle z Szafy w Mississauga - Dobromir MAK Makowski
  Dobromir Makowski

   

   

  Dobromir MAK Makowski , Poison, Żółty - Jedno Życie
  Dobromir Makowski

   

   

  Ja wiem że się uda - mak &.zuza michalska
  Mcdobeerman

   

   

  Czyja to wina - Dobromir Makowski feat Deborah Godson
  Dobromir Makowski

   

   

  Dobromir Makowski-Cała Prawda
  Dobromir Makowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół