• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Po wystawie przyjdź na film

  Przemysław Kucharczak

  dodane 19.03.2014 15:08

  Słynną już antyaborcyjną wystawę "Wybierz życie" można oglądać w Chorzowie.

  Wystawa "Wybierz życie" przed kościołem św. Wawrzyńca w Chorzowie   Wystawa "Wybierz życie" przed kościołem św. Wawrzyńca w Chorzowie Przemysław Kucharczak /GN 14 banerów ze zdjęciami demaskującymi aborcję zawisło przy drewnianym kościele św. Wawrzyńca w Chorzowie. Wystawę ściągnęli do miasta członkowie i sympatycy Fundacji "Pro - prawo do życia" (ich fanpage na facebooku to: "STOP aborcji - Chorzów i okolice"). Można ją oglądać do soboty 22 marca 2014 roku.

  Polacy przeciw aborcji

  "Wybierz życie" pokazuje, czym jest aborcja, w sposób dosłowny. Niektórzy oburzają się, widząc na tych zdjęciach zakrwawione szczątki dzieci, zabitych przez aborcję. Ci sami ludzie są jednak często bezradni wobec argumentu: skoro takie dzieci można w Polsce zabijać w majestacie prawa, to dlaczego was ten widok oburza?

  Pokazywanie tych zdjęć jest też skuteczne: z badań opinii publicznej wynika, że coraz więcej Polaków jest radykalnie przeciwko aborcji.

  Niektórzy przeciwnicy aborcji stawiają pytanie, czy takie zdjęcia powinny oglądać dzieci. Są jednak ekspertyzy psychologów, które wykazują, że ta wystawa nawet u dzieci nie wywołuje psychicznego urazu.

  Jedna z tych ekspertyz została zamówiona przez Fundację Pro, a druga przez sąd - obie dały taki sam wynik. Organizatorzy tej wystawy nigdy też nie zostali skazani, choć są bardzo często ciągani po sądach przez zwolenników prawa do zabijania dzieci.

  Przyjdź na film

  Na zakończenie akcji pro-life w parafii św. Wawrzyńca w Chorzowie zostanie wyświetlony film "October baby". To fabularny obraz oparty na prawdziwej historii Gianny Jessen, dziewczyny, która przeżyła własną aborcję.

  W filmie bohaterka odkrywa ten fakt w trakcie poszukiwań swoich biologicznych rodziców. W USA ten film był przed dwoma laty kinowym hitem. Już po pierwszym weekendzie wskoczył na ósme miejsce amerykańskiej listy najbardziej kasowych filmów, choć rozpowszechniano go w Stanach tylko w 390 kopiach.

  Film zostanie wyświetlony w salce parafii św. Wawrzyńca w Chorzowie w sobotę 22 marca o 16.00 oraz w niedzielę 23 marca o 15.00. Wstęp wolny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół