• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Radzionków najlepszy!

  xpł

  dodane 15.03.2014 16:27

  - Podaj. Strzelaj! Obrona! To tylko niektóre okrzyki towarzyszące finałom ministranckich rozgrywek w halowej piłce nożnej.

  Mogli w nich wziąć udział ministranci z rocznika 2001 i młodsi reprezentujący te parafie, które wywalczyły awans w eliminacjach dekanalnych. Towarzyszyli im księża opiekunowie, rodzice, a nawet ich czworonożni pupile. Zespoły zostały podzielone aż na 6 grup, a swoje mecze rozgrywały w dwóch obiektach sportowych. W hali GKS „Olimpia” drużyny grały z 5 zawodnikami w polu oraz bramkarzem. Natomiast w sali sportowej MOSIR Kozłowa Góra, która jest mniejsza, zespoły miały po 4 zawodników w polu, nie licząc bramkarza. Rozgrywki odbywały się w 3 fazach. Wielkie emocje towarzyszyły młodym piłkarzom, ich trenerom i kibicom na każdym etapie zmagań. Najpierw trwała rywalizacja w grupach. Zdobywcy pierwszych miejsc spotkali się w trzech meczach półfinałowych rozgrywanych systemem pucharowym. Wyłoniły one trzech finalistów, którzy walczyli o pierwsze miejsce systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze trwały po 12,5 minuty bez przerwy i zmiany stron. Po wyłonieniu zwycięzców rozgrywek grupowych dalsze zmagania odbywały się w hali GKS „Olimpia”, gdzie w rolę spikera wcielił się Krzysztof Seweryn, radny z Piekar Śl.

  Pierwsze miejsce zdobyli ministranci z parafii św. Wojciecha w Radzionkowie. W fazie finałowej pokonali 2:0 parafię Trójcy Przenajświętszej z Chełmu Śl. (drugie miejsce) oraz 4:0 parafię Chrystusa Króla z Golejowa (trzecie miejsce). „Czarnym koniem” turnieju byli ministranci z Boguszowic z parafii pw. św. Barbary, którzy przegrali 1:2 w półfinałach z Golejowem dopiero po rzutach karnych. Najlepszym strzelcem rozgrywek został Rafał Deptała z Radzionkowa, a najlepszym bramkarzem jego kolega z drużyny, Tomasz Szołtysik. Za najlepszego zawodnika uznano Mateusza Kijewskiego z Chełmu Śl. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale. Dla wszystkich drużyn organizatorzy przygotowali specjalne dyplomy. Halowy turniej w piłce nożnej ministrantów młodszych zorganizowała parafia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich oraz MOSiR Piekary Śląskie. Patronat honorowy nad zawodami objął prezydent Piekar Śląskich Stanisław Korfanty.

  Zwycięska drużyna z Radzionkowa będzie reprezentowała archidiecezję katowicką w Lublinie, gdzie 1 i 2 maja odbędzie się finał ogólnopolskich rozgrywek ministrantów w piłce nożnej. Grupa F Bogucice-Tysiąclecie Dolne
  wiara
  Pólfinał Chełm-Czułów
  wiara

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół