• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Najważniejsze jest bezpieczeństwo

  Danuta Sowa

  dodane 12.03.2014 20:27

  Ponad 70 uczestników z 10 podstawówek i 8 gimnazjów zmierzyło się w konkursie o ruchu drogowym.

  W środę w hali widowiskowo-sportowej  w mysłowickiej dzielnicy Bończyk odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego "Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym".

  Był to kolejny taki turniej zorganizowany przez Urząd Miasta, Policję, Automobilklub i Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto". Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjaliści.

  W tym roku do turnieju przystąpiło ponad 70 uczestników z 10 podstawówek i 8 gimnazjów. Podstawówki reprezentowały drużyny 4-osobowe, gimnazja - 3-osobowe. Drużyny zmierzyły się w trzech konkurencjach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, jazda na rowerze przez tor przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy. Test obejmował 30 pytań z zakresu ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Tor przeszkód pokonywany był przez uczestników na rowerze, musieli zmierzyć się także z udzielaniem pierwszej pomocy w praktyce. Zmagania uczestników oceniali jurorzy, czyli przedstawiciele organizatorów.

  – Młodzież bardzo dobrze spisała się w trudnych zadaniach, jakimi są: pomoc poszkodowanemu w wypadku, pomoc osobie nieprzytomnej, przywrócenie oddechu czy ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – powiedziała Sylwia Litwińska z Automobilklubu Mysłowice, która czuwała nad tą częścią turnieju.

  Widać było, że młodym nie są obce zasady bezpieczeństwa i pomocy. Jedni nabyli te umiejętności w szkole, inni w harcerstwie. Nad testami sprawnościowymi czuwała policja –  st. sierż. Sylwia Siarek, aspirant Jolanta Łuczak i podkom. Aleksandra Jasińska.

  W tegorocznym turnieju najlepszy wynik, który kwalifikuje do zmagań ogólnopolskich, wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mysłowicach-Dziećkowicach. W kategorii gimnazjalnej najlepiej spisała się drużyna z Gimnazjum nr 6 w dzielnicy Kosztowy.

  W kategorii podstawówek II miejsce zajęli uczniowie z SP nr 9, a III – dzieci z SP nr 6. II miejsce wśród gimnazjalistów zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2, a III –z  Gimnazjum nr 5.

  Było o co walczyć, nagrody przeszły oczekiwania uczestników. Były to nie tylko drobne gadżety od organizatorów, ale również deskorolki, kaski, książki i zegarki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół