• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Zanurzeni w miłości Jezusa

  Aleksandra Pietryga

  dodane 13.02.2014 14:10

  W najbliższą sobotę w parafii bł. Karoliny odbędzie się XXIV Tyski Wieczór Uwielbienia.

  Tematem przewodnim XXIV TWU będą słowa z Ewangelii według św. Marka: "Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego". - W taki sam sposób, z ogromną miłością, Pan Bóg chce spoglądać  także w nasze serca - mówi Aleksander Bańka, jeden z liderów Centrum Duchowości. - Pan Jezus wie, z jakiego powodu cierpimy, jakie trudne i bolesne doświadczenia nosimy w sobie. On chce nad tym wszystkim się pochylić, ponieważ nasze życie jest dla Niego ważne.

  Organizatorzy podkreślają, że Tyski Wieczór Uwielbienia to czas całkowicie skoncentrowany na obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, wyrastający z doświadczenia liturgii i modlitwy.

  XXIV TWU rozpocznie się w sobotę (15 lutego) o godz. 18.15 w parafii bł. Karoliny w Tychach. W czuwaniu zwykle uczestniczy kilka tysięcy osób, nie tylko z archidiecezji katowickiej. Przyjeżdżają z całej Polski, a nawet spoza jej granic. Organizatorzy zawsze kierują prośbę do wszystkich osób, które uczestniczyły już w Tyskich Wieczorach Uwielbienia i dzięki tej modlitwie doświadczyły szczególnego działania Bożej mocy, duchowych uzdrowień lub fizycznych wyleczeń, aby przysyłały do Centrum Duchowości (mailowo lub listownie) swoje świadectwa.

  Tyskie Wieczory Uwielbienia odbywają się trzy razy w roku w parafii bł. Karoliny w Tychach. To charyzmatyczne spotkania modlitewne, w ramach których ma miejsce modlitwa o uzdrowienie i wyleczenie duszy i ciała. Całość rozpoczyna się uroczystą Eucharystią, która jest kluczowym momentem wieczoru. Po Eucharystii następuje intensywny czas modlitwy i uwielbienia Boga. Następnie kapłan z Najświętszym Sakramentem przechodzi przez kościół pośród wiernych, którzy mogą adorować Jezusa z bliska. Ten moment jest szczególnie poświęcony modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała.

  Czuwanie prowadzone będzie, jak zwykle, przez liderów Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej.

  Przeczytaj też: Uginają się nogi.

  Zaproszenie na XXIV Tyski Wieczór Uwielbienia
  Dionizy Jeliński

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół