Nowy numer 21/2018 Archiwum

Czuwaj w Mayday!

W sobotę 9 listopada, w czasie gdy w katowickim Spodku tłum będzie szalał przy dźwiękach techno na Mayday, w katowickiej parafii św. Józefa Robotnika na Józefowcu (ul. Jana Mikusińskiego 8) młodzież spotka się, by uwielbiać Jezusa i prosić o duchową osłonę dla bawiącego się tłumu.

Pierwsza taka modlitewna akcja odbyła się przed rokiem.

Nieustannie się módlcie” to czuwanie modlitewne w intencji zagrożonych duchowo. Pomysł na zorganizowanie takiego szturmu do nieba zrodził się w naszych sercach po wysłuchaniu mocnego świadectwa pana Leszka Dokowicza na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą świat muzyki techno – opowiadają młodzi członkowie Ruchu Światło-Życie, pomysłodawcy czuwania. Ubiegłoroczna zorganizowana przez nich modlitwa zamieniła się w pełen ognia wieczór chwały.

Choć na stronie organizowanego w Polsce od 2000 roku Mayday przeczytamy, że „rave oznacza wolność i swobodę życia, miłość, pokój, radość, taniec, tolerancję i szacunek”, a „żadna z wcześniejszych kultur młodzieżowych nie emanowała tak dużą porcją pozytywnej energii”, niezwykle mocne świadectwo Lecha Dokowicza pokazuje jasno, że kulisy tego ruchu są o wiele mniej sielankowe i „pozytywne” niż chcieliby tego organizatorzy imprezy w Spodku.

Katowickie czuwanie otworzy konferencja Aleksandry Sceliny, o godzinie 20.00 rozpocznie się modlitwa uwielbienia, a całość zostanie zwieńczona Eucharystią o godzinie 21.30. Stronę wydarzenia można znaleźć na portalu Facebook, wpisując w wyszukiwarkę hasło czuwania.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • ZUO w słuchawkach
  05.11.2013 12:21
  Madonna to zuo, Lady Gaga to zuo, techno to zuo, rock i metal to zuo. Proponuję akcję "Cała Polska słucha disco polo".
  doceń 0
 • student
  05.11.2013 18:39
  Poza świadectwem Leszka Dokowicza to o szkodliwości Mayday słyszałem od kumpla (który tego raczej nie uznawał za szkodliwość). Jak mi zaczął opowiadać jaka tam jest ROZPUSTA (chociaż słowo rozpusta to chyba mało powiedziane) to, aż mi się żal zrobiło tych ludzkich wraków, które tam były w poprzednich latach i będą w tym roku.
 • GOŚĆ
  09.11.2013 19:49
  Hahahaha:D
  doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma