• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Zazdrosna miłość Pana

  ks. Piotr Kontny /wt

  dodane 17.10.2013 12:09

  Już w sobotę kolejny, XXIII Tyski Wieczór Uwielbienia. Bóg pragnie dotykać naszych serc!

  Tyskie Wieczory Uwielbienia to spotkania z Eucharystią i modlitwą o uzdrowienie. Trzy razy w roku, kilka tysięcy osób z całej Polski gromadzi się w tyskim kościele bł. Karoliny Kózkówny.

  Tematem przewodnim XXIII Tyskiego Wieczoru Uwielbienia będą słowa z 2 Księgi Królewskiej: „Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona!” (2Krl 19, 31b).

  Bóg jest zazdrosny o każdego i każdą z nas, dlatego gromadzi nas tak blisko Siebie, chce w Najświętszym Sakramencie przejść się pomiędzy nami, aby być blisko wszystkich naszych problemów i spraw. Chce nas rozkochać w Sobie, chce, abyśmy doświadczyli czym jest Jego przemieniająca miłość i uwierzyli, że ona może dokonać wszystkiego! Chce nas zjednoczyć z Sobą i między sobą.

    „Panie, naucz nas się modlić”  - taką prośbę kierują do Jezusa uczniowie – Żydzi, którzy przecież całe swoje życie wzrastali w klimacie modlitwy, których życie społeczne przeniknięte było świętami religijnymi. Czy to nie dziwne, że właśnie oni pytają Jezusa o to, jak się modlić?

  Uczniów zachwycił modlący się Jezus, widzieli, że w Jego modlitwie było coś innego, coś nowego, pięknego. Być może po raz pierwszy zobaczyli, że modlitwa nie jest przestrzeganiem prawa z lęku przed karą, ale że to relacja miłości między Tatusiem i dzieckiem. Być może zobaczyli Jezusa przytulonego do niewidzialnego policzka swojego Taty?

  Celem Tyskich Wieczorów Uwielbienia jest takie doświadczanie Boga. Dostrzeganie Jego bezgranicznej miłości. Chodzi jednak nie tylko o to, by spotykać miłującego Boga trzy razy w roku, ale by to doświadczenie zostało rozciągnięte na codzienność. Paradoksalnie ideą Tyskich Wieczorów Uwielbienia jest to, by ich nie było! Aby miłość Boga była przez nas dostrzegana w każdej chwili dnia i nocy. Jeśli uwierzysz, że „Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona!”,  to ten wieczór będzie trwał w twoim życiu, środowisku, relacjach.

  Pozwól zatem, by miłość Pana ukrytego w Eucharystii dokonała twojego nawrócenia, odmieniła twoją modlitwę, uzdrowiła rany i rozświetliła codzienność.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Aga
   17.10.2013 12:23
   A może by tak zrobić możliwość słuchania modlitwy online? - dla ludzi z daleka :)
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół