Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Szczególnie umiłowani

Spotkali się w Dzień Dziecka Utraconego, by poczuć siłę modlitewnej wspólnoty. I przekonać się, że nie tylko oni wiedzą, że to było dziecko. Nie płód, zlepek komórek czy odpad medyczny.

Na lampionach wypisane były imiona dzieci utraconych   Na lampionach wypisane były imiona dzieci utraconych Marta Sudnik-Paluch /GN - Pewnie tyle razy pytaliście się Boga: "Dlaczego?". Ja nie powiem wam dzisiaj, dlaczego, bo nie wiem. Jedyny Bóg to wie - zwrócił się do zgromadzonych w parafii pw. św. Józefa w Katowicach rodziców ks. Adrian Nowak. - Choć nie wiem, nie rozumiem, dlaczego tak chciał Pan Bóg, to w sercu mam pewność i wiarę, że wasze dzieci są aniołami. Pan Jezus powiedział: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. One na pewno poszły za wcześnie do Pana Jezusa, ale wierzcie mi, że nie chcą waszego smutku.

Kościół był wypełniony po brzegi. Wielu uczestniczących w Mszy św. z trudem ukrywało łzy. - Jesteście szczególnie przez Pana Boga umiłowani, bo nie każda rodzina tutaj, na ziemi, ma w niebie anioła, który wyszedł z domu - przekonywał ks. Adrian.

Do uczestników spotkania list przesłał abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Zapewnił w nim o modlitewnej pamięci. Po Mszy św. wszyscy udali się na grób dziecka utraconego, który znajduje się na cmentarzu parafialnym. Następnie rodzice wypuścili w niebo lampiony z wypisanymi imionami dzieci utraconych. Spotkanie zorganizowała Fundacja "Przetrwać cierpienie", która realizuje kampanię "Ja też jestem dzieckiem".

Z kolei w Mysłowicach rodzice dzieci utraconych spotkali się na wspólnej dyskusji, podczas której przedstawiona została problematyka pomocy rodzicom po stracie dziecka. Obchody Dnia Dziecka Utraconego odbyły się z inicjatywy przedstawicieli Fundacji "By dalej iść". Po zakończeniu spotkania wszyscy obecni - rodzice i goście - wypuścili w niebo białe balony z wypisanymi imionami utraconych dzieci.

Strata dziecka dotyka co roku ok. 40 tys. rodzin w całej Polsce. Jak wynika z raportu Fundacji "Przetrwać cierpienie", aż w 70 proc. szpitali rodzice nie otrzymują należytego wsparcia i pomocy w tej trudnej chwili. 

Więcej przeczytasz w numerze 43. katowickiego dodatku GN.

Uczestnicy spotkania w Mysłowicach wypuścili w niebo białe balony, symbolizujące dzieci utracone   Uczestnicy spotkania w Mysłowicach wypuścili w niebo białe balony, symbolizujące dzieci utracone Danuta Sowa /GN

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy