• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Oddają szacunek człowiekowi

  Martyna Chodykin

  dodane 12.09.2013 20:51

  Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Badawczo- Rozwojowego, które powstaje przy Szpitalu Geriatrycznym im. Jana Pawła II w Katowicach

  - Odpowiedzialność za pacjentów teraz i w przyszłości - tego nie może zabraknąć geriatrii. Chcemy być na styku zaangażowania myśli technicznej i badań naukowych z tym, czego potrzebują starsi ludzie. Oddajemy szacunek człowiekowi przez naukę - powiedział podczas uroczystości dr Jarosław Derejczyk, dyrektor jedynego w Polsce Szpitala Geriatrycznego.

  Dzięki rozbudowie, katowicki szpital będzie dysponował kolejnym oddziałem geriatrycznym, a także oddziałem rehabilitacyjnym, wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt.

  Centrum Badawcze, dzięki współpracy z ośrodkami akademickimi będzie prowadziło badania naukowe, które umożliwią pracę nad nowymi produktami i technikami korygującymi dysfunkcje ruchowe u ludzi starszych.

  Celem budowy centrum jest wspomaganie jakości życia i aktywności fizycznej osób w podeszłym wieku, a także poprawa jakości świadczeń zdrowotnych.

  - Dojrzałe społeczeństwa można poznać po tym, w jaki sposób opiekują się najstarszymi. Państwo są tego przykładem - powiedział Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski, do personelu Szpitala Geriatrycznego.

  Akt erekcyjny podpisali: delegat arcybiskupa metropolity katowickiego ksiądz prałat Stanisław Puchała, Krystyna Siejna -  wiceprezydent Katowic, Piotr Gerber - prezes EMC, Józef Tomasz Juros - prezes EMC Silesia, Jarosław Derejczyk - dyrektor szpitala, oraz Witold Fido - dyrektor ds. produkcji firmy Łęgprzem.

  Ks. Stanisław Puchała pobłogosławił budowę i w kilku słowach odniósł się do patrona szpitala. - Jan Paweł II uczył nas życia i troski o ludzi starszych. Ten patronat zobowiązuje. Myślę, że papież wspiera was z wysokości - dodał.

  Już teraz w Szpitalu Geriatrycznym w Katowicach leczonych jest rocznie 1200 pacjentów w Oddziale Geriatrii i 13500 w poradniach przyszpitalnych. Dzięki rozbudowie, liczba ta znacznie się powiększy.

  Inwestycja finansowana przez spółkę EMC oraz Ministerstwo Gospodarki ma zostać ukończona w pierwszym kwartale 2014 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół