Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Ciężko chory biskup w szpitalu

Bp Stefan Cichy przeszedł dziś operację usunięcia tarczycy. Ordynariusz diecezji legnickiej w bardzo poważnym stanie trafił do szpitala. Jego stan zdrowia Legnicka Kuria Biskupia określa jako poważny.

W maju ks. bp Stefan Cichy trafił do szpitala, gdzie wyniki przeprowadzonych badań ujawniły jego bardzo poważny stan zdrowia. Dlatego już w maju biskup odwołał wiele z zaplanowanych spotkań i wizyt. Zabrakło go m.in. w czasie polsko-niemieckiej pielgrzymki do Krzeszowa. Nie przewodniczył też liturgii święceń prezbiteratu w legnickiej katedrze 25 maja. Był tam jednak obecny i zabrał głos na koniec liturgii. Wyraził wówczas wdzięczność za wsparcie modlitewne, gdyż, jak sam stwierdził, było z nim tak źle, że jeszcze tydzień wcześniej istniała bardzo duża szansa, że zamiast na święceniach przyszlibyśmy na jego pogrzeb.

Na stronach www. diecezji legnickiej została umieszczona zachęta do modlitwy o powrót do zdrowia bp Cichego, a w kościołach diecezji odbywają się modlitwy i nabożeństwa w tej intencji.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

  • custos
    11.06.2013 10:55
    Modlę się o zdrowie dla ks Bpa. Niech Bóg obdarzy go potrzebnymi łaskami i siłą do przetrwania, po ludzku, ciężkich chwil. Jerzy Paczkowski
    doceń 1

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy