• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Rusza IX Kiermasz

  Przemysław Kucharczak

  dodane 22.05.2013 16:58

  Na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach zaprezentują się wydawcy katoliccy z całej Polski.

  IX Kiermasz Wydawców Katolickich odbędzie się w piątek 24 maja i w sobotę 25 maja 2013 roku na Wydziale Teologicznym UŚ (ul. Jordana 18). Wstęp jest wolny. Uroczyste otwarcie - w piątek o godz. 11.

  W ramach kiermaszu będą się też odbywać interesujące spotkania. Gościem jednego z nich będzie kardynał Dominik Duka, prymas Czech, były więzień i jedna z najbarwniejszych postaci Kościoła w Czechach (sobota 25 maja, godz. 15 w auli).

  Stoiska wydawnictw na Wydziale Teologicznym UŚ przy ul. Jordana 18 w Katowicach będą czynne w piątek od godz. 9 do 19 i w sobotę od godz. 9 do 18.

  W piątek 24 maja o godz. 19.00 w auli Wydziału Teologicznego odbędzie się też towarzyszący kiermaszowi koncert Doroty Miśkiewicz „Ale”. Podczas koncertu zostaną już po raz trzeci wręczone nagrody Hyacinthus Silesianus, przyznawane przez organizatora kiermaszu - Księgarnię św. Jacka - oraz Bibliotekę Śląską. Nagroda jest wyróżnieniem publikacji promujących chrześcijańskie wartości, mogących stanowić motywację w dążeniu do osiągnięcia prawdy, dobra, piękna i świętości oraz podejmujących próbę dokonywania przemian w człowieku i otaczającym go świecie.

  W piątek 24 maja na auli będzie też odbywać się naukowe sympozjum piekarskie. Tego samego dnia będzie można spotkać się z ks. Henrykiem Bolczykiem, autorem książki „Wolny człowiek-wolny naród”  (godz. 16.00, stoisko Wydawnictwa Światło-Życie) i naszym redakcyjnym kolegą Tomaszem Rożkiem, szefem działu naukowego w „Gościu” i autorem książki „Nauka, to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd” (godz. 15.30, aula). Na godz. 17 do sali audytorium nr 101 na spotkanie "Płomienni małżonkowie mają potem wierzące dzieci. O sposobach na życie spełnione w każdej dziedzinie” zapraszają Mariola i Piotr Wołochowiczowie, autorzy książek o miłości, seksualności i więzach rodzinnych.

  Następnego dnia, w sobotę 25 maja, odbędzie się m.in. VI Dyktando dla Rodzin o tytuł "Bezbłędnej Rodziny 2013". Na deptaku przed Wydziałem będzie też można w sobotę oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego w ramach akcji "Podaruj innym cząsteczkę siebie".

  Pełny plan kiermaszu znajdziesz tutaj.

  Przeczytaj też tekst o tym, jak nasza koleżanka rejestrowała się w bazie dawców szpiku: Każdy może mieć bliźniaka.

  Informacja o podpisywaniu przez Marcina Jakimowicza jego nowej książki: tutaj

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół