Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Rybnicki Wieczór Chwały przejdź do galerii

Najświętszy Sakrament, zespół, ok. 25-osobowy chór i prawie 2 godziny uwielbienia. To dzieje się w Rybniku w każdy trzeci czwartek miesiąca.

21 lutego Rybnicki Wieczór Chwały odbył się już po raz czwarty. Ludzie zebrani w kościele księży werbistów wpatrywali się w Najświętszy Sakrament, nucąc pieśni uwielbienia. Grał zespół, a śpiew prowadził 25-osobowy chór złożony z osób z różnych miejscowości, takich, jak: Rybnik, Książenice, Czuchów, Jastrzębie, Katowice. "Jesteśmy przekonani, że aby móc rozmawiać o wierze, o Panu Bogu, trzeba przede wszystkim pokazać, że wiara to nie jest zbiór zasad moralnych, to żywa więź z Jezusem. Jest tym, co człowieka ożywia, pobudza do działania, nadaje sens" – deklarują twórcy Rybnickich Wieczorów Chwały. "Mając świadomość, że nic tak nie zbliża do Boga, jak wspólna modlitwa podtrzymywana śpiewem, pragniemy w ten sposób doświadczać Jego radosnej Obecności. Można się zastanawiać, czy ma to sens. Można, ale czy nie prościej przyjść, doświadczyć, zobaczyć?" – napisali na swojej stronie internetowej: www.wieczorchwaly.rybnik.pl.

Kolejne spotkanie  u księży werbistów w Rybniku odbędzie się 21 marca (w kościele Królowej Apostołów przy ul. Tadeusza Kościuszki).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

  • Youkali
    23.02.2013 00:28
    Rybnickie Wieczory Chwały odbywają się już od 2 lat ;) Tylko są przeniesione z Bazyliki do O. Misjonarzy Werbistów :)

    Pozdrawiam! :)
    doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy