• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • My się zimy nie boimy!

  Ks. Paweł Łazarski

  dodane 12.01.2013 13:49

  Nie wystraszyli się ponownego ataku zimy. Ok. 70 członków KSM z archidiecezji spotkało się w sobotę na wspólnym kolędowaniu w wyjątkowym miejscu.

  Przyjechali z Kłodnicy, Nowego Bytomia, Czułowa, Studzienic, Jejkowic, Piekar Śl., Dąbrówki Małej, Tychów, Zgody i Żwakowa. Mimo ponownego ataku zimy nie wystraszyli się ani śniegu, ani mrozu. Blisko 70 osób z Katolickiego Stowarzyszenia Młodych przyjechało w sobotę do Katowic z całej archidiecezji na kolędowy dzień skupienia. Co roku KSM kolęduje gdzie indziej. Poszczególne parafialne oddziały bardzo chętnie zgłaszają się do organizowania takiego spotkania. Jednak tym razem odbyło się ono w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym. W seminaryjnym kole KSM jest 12 kleryków.

  Spotkanie było połączone z możliwością zwiedzenia budynku. Przewodnikami byli diakoni i klerycy. Dziewczynom z tyskiego oddziału KSM przy parafii bł. Karoliny Kózkówny zwiedzanie bardzo się podobało. – Tu jest inne życie. Mają tu czysto. Wszystko poukładane co do godziny! Zdziwiło mnie, że można mieć wszystko tak zaplanowane w ciągu dnia – powiedziała Gosia. – Mają bardzo ładną salę audiowizualną. Aż jej zazdroszczę! – dodała Asia. Natomiast Magdzie podobała się "górna" kaplica. 

  Członkowie KSM przyjechali do Katowic po to, żeby tworzyć wspólnotę w łączności ze wszystkimi oddziałami z całej archidiecezji. Mają nowe plany prężnego działania. – Mamy pomysł, żeby powołać 20 nowych oddziałów na 20-lecie reaktywacji KSM w archidiecezji – powiedział ks. Krzysztof Brachmański, który jest asystentem KSM w naszej archidiecezji.

  Kolędowe spotkanie w WŚSD rozpoczęła Msza św. Podczas kazania ks. Krzysztof zwrócił uwagę na to, że jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest potrzeba osiągnięcia sukcesu. Wspólnie z uczestnikami spotkania zastanawiał się, na podstawie dzisiejszych czytań mszalnych, gdzie leży klucz do osiągnięcia sukcesu w życiu. Kaznodzieja zwrócił uwagę, że sukces dokonuje się w jedności z Jezusem Chrystusem i we wspólnocie ludzi.

  Uczestnicy kolędowania usłyszeli też ważne informacje związane z planowaną pielgrzymką na Ukrainę. Będzie ona dziękczynieniem za 20 lat działania KSM w archidiecezji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół