• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Głód Boga

  ks. Paweł Łazarski

  dodane 20.10.2012 20:30

  Po raz dwudziesty do Tychów zjechali ludzie z najdalszych stron południowej Polski. Nie wszyscy zmieścili się w kościele. A przecież kościół p.w. bł. Karoliny do małych się nie zalicza.

  Po co przyjeżdżają do Tychów? Patryk z Bogucic po to, żeby sprawdzić, czy jest tu tak, jak mu powiedzieli znajomi. Mateusz spod Będzina, bo chciał doświadczyć mocnego duchowego kopa, którego potrzebuje. Łukasz z Bogucic, żeby kolejny raz się nawrócić, a Patrycja, aby modlić się w pewnej intencji. Każdy z nich normalnie chodzi do kościoła, ale brakuje im czegoś w życiu duchowym, co tu w Tychach mogą odnaleźć. – To potrzeba doświadczenia dotyku Jezusa – powiedział Mateusz o swojej motywacji przyjazdu na modlitwę do Tychów. Przyjechały też siostry zakonne – najliczniej reprezentowane przez jadwiżanki. Przyjechali  franciszkanie i diakoni z WŚSD w Katowicach. 20. Tyski Wieczór Uwielbienia przebiegał wokół tematu zaczerpniętego z Dziejów Apostolskich: „Panie…Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jezusa” (Dz 4,29a-30). Podczas kazania, ks. Piotr Kontny – wikariusz w parafii bł. Karoliny Kózkówny – zwrócił uwagę na różne motywy jakie doprowadziły modlących się do spotkania w Tychach. – Nieważne z jakich powodów tu jesteś, czy ktoś cię przyprowadził, czy jesteś tu z ciekawości, czy naprawdę masz zranione serce gotowe do przyjęcia Jego łaski. Tak czy inaczej to On sprawił, że tu dzisiaj jesteś. Nie zmarnuj więc tej szansy, ale proś Jezusa, aby przemienił Twoje życie, aby Przyjechali, aby doświadczyć dotyku Jezusa   Przyjechali, aby doświadczyć dotyku Jezusa ks. Paweł Łazarski/GN w nie wkroczył z całą swoją mocą i delikatnością – mówił ks. Kontny.  – Jezus pragnie umocnić Twoją wiarę, uleczyć Twoje zranienia, pragnie dokonywać rzeczy, które są niemożliwe dla ludzi – dodał kaznodzieja. I Pan Jezus rzeczywiście działał w sposób widoczny: uzdrawiał, dotykał serc spragnionych, bezradnych, cierpiących, obolałych i krwawiących. - Bo wielka jest Jego miłość – zachwycali się uczestnicy 20. Tyskiego Wieczoru Uwielbienia.  Po uroczystej Mszy św., będącej dziękczynieniem za te 20 wieczorów, dalej trwała modlitwa, która otwierała pozamykane serca na doświadczenie mocy Bożej w działaniu. Modlący się w Tychach skorzystali z wyjątkowego daru jakim jest błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Dla uczestników modlitwy mocnym znakiem obecności Pana Boga było wysłuchanie kilku świadectw uzdrowień po poprzednim wieczorze. Centrum Duchowości Ruchu Światło–Życie Archidiecezji Katowickiej, to nie tylko słynne z Bożego działania wieczory modlitwy, ale również propozycja stałej formacji modlitewnej. Prowadzi m.in. sesje szkoły modlitwy i seminaria odnowy wiary. Więcej na ten temat: www.CentrumDuchowosci.pl

  O Tyskich Wieczorach Uwielbienia możesz też przeczytać artykuł Uwierz w Ducha.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Youkali
   21.10.2012 13:16
   Niezwykły czas bliskości Pana Boga! :)
   Ps.: szkoda, że na zdjęciach z galerii nic się "nie dzieje", są dobre, żeby się znaleźć w tłumie (próbowałam :P), ale autor nie zdołał ukazać na nich klimatu TWU. Szkoda...
  • _Jola_
   28.10.2012 00:01
   Dobrze, że tak dużo ludzi ma głód Boga, że chce przyjeżdżać na takie spotkania.

   Nie rozumiem tylko, dlaczego GN tak reklamuje TYLKO Karolinę.
   Może dlatego, że tak dużo tam ludzi się zjeżdża, tylko, że im więcej piszą TYLKO o Karolinie to tym więcej ludzi głównie tam jedzie.

   Przecież w innych miejscach też są podobne spotkania uwielbiające, z modlitwą o uzdrowienie. I prowadzą również wspaniali księża i animatorzy.

   Przykłady to modlitwy prowadzone np. przez wspólnoty Mamre, SNE (szkoła nowej ewangelizacji) i inne. Zacznijcie pisać też o INNYCH miejscach. Ludzie jadą do Tychów, a nie widzą, że bliżej nich, też ludzie wielbią Boga i dokonują się uzdrowienia.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół