• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Nie bójcie się! Jesteście posłani

  ks. Paweł Łazarski

  dodane 17.06.2012 14:51

  Ponad 2600 uczestników na 62 turnusach rekolekcyjnych, prowadzonych przez 50 księży z pomocą 600 animatorów. W Chorzowie odbyło się nabożeństwo rozesłania przed letnimi rekolekcjami oazowymi.

  W tym roku w ramach rekolekcji Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji zaplanowano 62 turnusy rekolekcyjne, w tym 4 oazy specjalistyczne dla animatorów m.in. muzycznych i modlitwy oraz 22 turnusy oazy rodzin. Domowy Kościół prowadzi, podobnie jak w zeszłym roku, rekolekcje w Kazachstanie. Najczęściej rekolekcje odbywają się w malowniczych rejonach Beskidu Śląskiego a także w Krakowie i nad morzem.

  W sobotnim nabożeństwie rozesłania w chorzowskim kościele św. Jadwigi Śl. wzięło udział kilkaset osób: moderatorów, moderatorek i animatorów. Abp Wiktor Skworc powiedział do nich, że prowadzący rekolekcje są kontynuatorami tej samej misji jaką Chrystus przekazał swoim uczniom. - My jesteśmy kolejnym ogniwem w łańcuchu pokoleń głoszących Chrystusa, który jest światłością - zaznaczył Metropolita. Dodał też, że Polacy i Europejczycy szukając recepty na życie wpadają w uzależnienia i choroby, bo nie potrafią odnaleźć tego jedynego lekarza dusz jakim jest Chrystus.

  Arcybiskup przekazał zapalone świece oaz prowadzącym poszczególne turnusy rekolekcyjne. Jak mówi ks. Ryszard Nowak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, jest to znak mówiący:„Przekaż światło wiary tak, jak nam ktoś przekazał".

  Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki mówił o rekolekcjach:„Wiemy z doświadczenia, że z uczestnictwem w oazach łączy się prawie zawsze to rozbudzenie życia nowego. Oaza jest właściwą oazą, czyli miejscem rozkwitu, rozwoju życia Bożego w tych konkretnych ludziach, którzy w niej uczestniczą.”

  Podczas rekolekcji uczestnicy starają się żyć Słowem Bożym przeżywanym jako słowo życia, modlitwą i sakramentami. Podejmują stały wysiłek nawrócenia czyli metanoi, by odrzucać uczynki ciała, a realizować owoce Ducha. Stałymi elementami każdego dnia rekolekcji jest jutrznia – modlitwa poranna, Eucharystia, spotkania w małych grupach polegające na rozważaniu Pisma Świętego, modlitwa osobista zwana Namiotem Spotkania oraz inne elementy jak szkoły modlitwy, liturgii, szkoła życia w Oazie Rodzin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół