• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Uwaga na fałszywe rachunki!

  ks. Paweł Łazarski

  dodane 12.06.2012 15:33

  Jak informuje Tauron Polska Energia, niektórzy klienci na terenie województwa śląskiego otrzymali w pierwszym tygodniu czerwca fałszywe wezwania do zapłaty.

  Do informacji o zaległościach zawsze dołączony był blankiet wpłaty na kwotę 22,68 zł. - Informacje o fałszywych wezwaniach do zapłaty otrzymaliśmy od naszych klientów - mówi Grzegorz Lot, wiceprezes zarządu Tauron Sprzedaż GZE. Na podrobionych wezwaniach nie było nazwiska i adresu osoby, do której kierowana była korespondencja.  Nie było też podpisu i pieczątki osoby wystawiającej wezwanie. Wśród zgłaszających oszustwo najwięcej było mieszkańców Gliwic. Pojedyncze zgłoszenia pochodziły z Piekar Śląskich, Bytomia i Katowic.

  - Po pierwszych informacjach od klientów natychmiast podjęliśmy działania zmierzające do zabezpieczenia interesów naszych klientów – mówi Grzegorz Lot. - Od razu przekazaliśmy wytyczne do wszystkich pracowników obsługi i uruchomiliśmy monitorowanie zgłoszeń o fałszywych wezwaniach – dodaje. Firma zgłosiła oszustwo do organów ścigania. Przeprowadziła również akcję informacyjną skierowaną do klientów. Tauron radzi, aby klienci dokładnie czytali wszystkie dokumenty przed podpisaniem lub dokonaniem wpłaty. Pracownicy i przedstawiciele Tauron zawsze posiadają identyfikatory lub legitymację i nigdy nie mogą przyjmować wpłat za energię w domach klientów. Na fałszywych wezwaniach do zapłaty umieszczono bezprawnie logo Tauron Polska Energia i Krajowego Rejestru Długów.

  Niektórzy z klientów Tauron Energia Polska już zapłacili za fałszywy rachunek. Jako podają przedstawiciele firmy podany na nim numer konta jest nieczynny. Dlatego jeśli ktoś zapłacił przelewem przez internet, to prawdopodobnie ta kwota wróci na jego konto.  - W przypadku gdy klient zapłacił za pośrednictwem sieci wpłat gotówkowych, to trzeba zwrócić w miejscu gdzie dokonał wpłaty i poprosić o zwrot tej należności, ponieważ ta kwota prawdopodobnie również wróci, ale na konto tej sieci - tłumaczy Renata Konieczny-Kloczkowska, kierownik biura reklamacji i rozliczeń Tauron Sprzedaż.

  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy rachunek jest prawdziwy, czy nie, można zadzwonić pod numer telefonicznej obsługi klienta: 32 303 0 303.

  Zdjęcia fałszywych wezwań do zapłaty znajdziesz tutaj

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół