• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • W Turzy o śmierci i Życiu

  Barbara Smoczok / prze

  dodane 02.06.2012 21:11

  Apostolstwo Dobrej Śmierci nie rozdaje biletów do nieba: jest zrzeszeniem modlitewnym - usłyszeli członkowie i sympatycy ADŚ na jubileuszowej pielgrzymce w Turzy Śląskiej. Przyjechało ich aż sześciuset.

   - Apostolstwo przypomina o konieczności dobrego przygotowania do ostatecznego spotkania z Bogiem. Dobra śmierć to śmierć w stanie łaski uświęcającej. Wstępując do Apostolstwa powierzamy się Matce Bożej, to jej wstawiennictwo może nas chronić, przygotować do życia wiecznego - mówił im kaznodzieja. W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej członkowie i sympatycy Apostolstwa Dobrej Śmierci uczestniczyli 2 czerwca 2012 roku w Regionalnym Dniu Skupienia. Wpisał się on też w dziękczynny Jubileusz 25-lecia zatwierdzenia w Polsce Stowarzyszenia Matki Bożej- Patronki Dobrej Śmierci- popularnie zwanego Apostolstwem Dobrej Śmierci. Ks. Roman Siatka ze zgromadzenia Misjonarzy św. Rodziny - krajowy Duszpasterz Apostolstwa - powitał licznie zgromadzonych pielgrzymów - ok. 600 osób z 34 parafii archidiecezji katowickiej.

  Po odmówieniu Różańca do Siedmiu Boleści Matki Bożej rozpoczęła się Msza Św., której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Roman Siatka. Regionalny Dzień Skupienia to też wspólne adorowanie Najświętszego Sakramentu,to .podziękowania za nieskończoną miłość Bożą, za dar życia i wzór śmierci bł. Jana Pawła II, to pieśni uwielbienia, prośba o żywą wiarę,o Miłosierdzie Boże o przemianę serc i myśli dla tych, którzy się pogubili.

  Nie zabrakło również spotkań przy stole, by podzielić się radościami i trudnościami w pracy parafialnych wspólnot.

  Apostolstwem Dobrej Śmierci opiekują się Misjonarze Świętej Rodziny. Ich praca owocuje wielką liczbą członków (aż 450 tysięcy w Polsce), jak również wieloma świadectwami łask, wypływających z duchowego bogactwa modlitwy. Warto było przyjechać do Turzy Śląskiej, by, jak ujęła to jedna z uczestniczek, spojrzeć oczami serca na Matkę stojącą pod krzyżem Syna.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Teano
   10.04.2013 11:19
   Mainichi Shinbun! (Albo Shimbun, bo pisze się "n" a wymawia "m". Wystarczyło skonsultować się z wujkiem Guglem, OCR czasem łączy litery ;))
   毎日新聞 - czyli wiadomości codzienne albo gazeta codzienna, albo kurier codzienny
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół