• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Gry miejskie na ulicach

  xpł

  dodane 19.05.2012 14:30

  Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zorganizowali grę miejską pt. „Bł. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem". W zabawie wzięło udział 38 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz dzieci i młodzież z różnych grup parafialnych.

  Celem gry było podtrzymywanie w młodym pokoleniu pamięci o bł. Janie Pawle II oraz przybliżenie Jego życia i nauczania. Inicjatywa stypendystów zrodziła się w ostatnich tygodniach i miała na celu uczczenie 92 rocznicy urodzin Błogosławionego.

  W czasie biegu kilkuosobowe zespoły pokonywały wyznaczoną trasę posługując się mapą i odwiedzając zaznaczone na niej miejsca. Tam czekały na uczestników zadania, które polegały na udzieleniu odpowiedzi na postawione pytania. Trzeba też było wykazać się zręcznością przy wykonywaniu poleceń zręcznościowych.

  Meta była zlokalizowana przy pomniku bł. Jana Pawła II na Placu Katedralnym. Oprócz dotarcia do niej w jak najlepszym czasie, trzeba było prawidłowo wykonać wszystkie polecenia. W ogrodach kurialnych odbyło się ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz wspólna zabawa, śpiew i degustacja papieskich kremówek. Jak powiedział ks. Robert Kaczmarek, każdy uczestnik gry mógł czuć się zwycięzcą. Całość zakończyła się ok. 14.00 modlitwą przy pomniku bł. Jana Pawła II.

  Również dzisiaj rozpoczęła się II Metropolitalna Gra Miejska przygotowana przez Metropolię Silesia. Tym razem, na podstawie „znalezionego” listu, uczestnicy mają odnaleźć ukochaną powstańca. Tłem gry są wydarzenia związane z powstaniami śląskimi. Gra toczy się etapami na terenie Chorzowa, Rudy Śl., Gliwic, Bytomia, Piekar Śl. i Katowic. Ostatnia część gry odbędzie się w niedzielę 27 maja w Świętochłowicach.

  Gra miejska to nowa forma rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Jej podstawą jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako planszy i elementu rozgrywki. Stanowi połączenie happeningów ulicznych, gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów. Ten rodzaj rozrywki organizowany jest w różnych miejscach niezależnie od siebie, zwłaszcza w dużych miastach.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół